Flash News

E-TJERA

Rama dhe Osmani bëjnë ‘paqe’ në 110 vjetorin e Pavarësisë, shfaqen të dy në një tryezë

Rama dhe Osmani bëjnë ‘paqe’ në 110 vjetorin e

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Edi Rama nuk janë parë të shfaqen bashkë në takime.

Rasti i fundit ishte darka e organizuar nga kancelari gjerman Olaf Scholz me rastin e takimit me liderët ballkanik disa muaj më parë. Ajo çka u vu re në tryezë ishte disantanca mes Ramës dhe Osmanit.

Presidentja e Kosovës e ndau në rrjetet e saj sociale foton ku Rama dukej i prerë dhe vetëm më një gjysmë imazh, sit ë tregonte marrëdhëniet e krisura mes tyre.

Rama dhe Osmani bëjnë ‘paqe’ në 110 vjetorin e

Pas seancës ceremonial në Kuvendin e Shqipërisë, ku Tirana dhe Prishtina u bënë bashkë në 110 vjetorin e Ditës së Pavarësisë, Osmani dhe Rama janë shfaqur bashkë në në tënjëjtën tryezë më zyrtarët e tjerë.

Rama dhe Osmani bëjnë ‘paqe’ në 110 vjetorin e

Marrëdhënia mes Ramës dhe Osmanit ka spikatur ndryshe nga ajo Rama-Kurti, që megjithëse nuk bien në dakordësi për disa gjëra, sërish nuk i shmangen njëri-tjetrit.

Të fundit