Category: TE FUNDIT

1 2 3 1,805 10 / 18044 POSTS
Mlladiç shau nga nëna gjykatësit në Hagë, pak para se të dënohej me burgim të përjetshëm

Mlladiç shau nga nëna gjykatësit në Hagë, pak para se të dënohej me burgim të përjetshëm

Gjykata Ndërkombëtare kundër krimeve të luftës në ish-Jugosllavi, ka dënuar sot me burgim të përjetshëm ish-gjeneralin serb, Ratko Mlladiç, për krime ...
Kërkesa e ‘financierit’ të Habilajve, Apeli i Krimeve të Rënda vendos për masën ndaj tij

Kërkesa e ‘financierit’ të Habilajve, Apeli i Krimeve të Rënda vendos për masën ndaj tij

Nazer Seiti, i konsideruar nga Prokuroria e Katanjas në Itali si anëtarë i grupit “Habilaj” ose ‘financieri’ i tyre, vijon ende të kërkojë lirinë duke ...
Gjimnazistët në protestë, nxënësi: Kryebashkiaku vodhi tenderat, jemi pa ngrohje

Gjimnazistët në protestë, nxënësi: Kryebashkiaku vodhi tenderat, jemi pa ngrohje

Gjimnazistët e Fushë Arrësit ditën e sotme kanë protestuar pasi në shkollat e tyre nuk ka ngrohje. Kështu denoncon një  gjimnazist duke i’u drejt ...
Thaçi takohet në Kanada me kryeministrin Justin Trudeau: Kanadaja do jetë gjithnjë në mbështetje të Kosovës

Thaçi takohet në Kanada me kryeministrin Justin Trudeau: Kanadaja do jetë gjithnjë në mbështetje të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, në vazhdim të ditës së parë të vizitës zyrtare n ...
“Forbes” publikon listën, kush është këngëtarja më e paguar në botë

“Forbes” publikon listën, kush është këngëtarja më e paguar në botë

“Forbes” ka publikuar  listën e këngëtareve më të paguara në botë. Listën e kryeson diva e muzikës botërore, Beyonce, me the 105 milionë dollarë. ...
Hetimi i ri i Prokurorisë, si mund të arrihet në zbulimin e fshehjes së pasurisë së Tahirit

Hetimi i ri i Prokurorisë, si mund të arrihet në zbulimin e fshehjes së pasurisë së Tahirit

Partia Demokratike është bindur se ka një tjetër mënyrë se si mund të arrihet në zbulimin e fshehjes së pasurisë nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir ...
Gjykata e Shkodrës lë në burg anëtarët e grupit “Balerina”, u dënuan për prostitucion

Gjykata e Shkodrës lë në burg anëtarët e grupit “Balerina”, u dënuan për prostitucion

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg shtatë të arrestuarit e disa ditëve më parë ku policia goditi grupin kriminal “Balerina” në kuadër të operacionit “ ...
PD publikon dokumentat: KURUM nuk mund t’i merrte 863 mijë eurot, janë të Saimir Tahirit

PD publikon dokumentat: KURUM nuk mund t’i merrte 863 mijë eurot, janë të Saimir Tahirit

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka publikuar dokumentat e Gjykatës dhe QKB-së që i ndalon administratorit të KURUM të bëjë transaksione cash apo në ...
Shoqja e ngushtë i shprehu dashurinë, pas refuzimit e kërcënoi me video pornografike

Shoqja e ngushtë i shprehu dashurinë, pas refuzimit e kërcënoi me video pornografike

Të reja mësohen nga seanca gjyqësore që aktorja dhe Miss Turqia 2011, Melisa Asli Pamuk, i ka hapur ish-shoqes së saj të ngushtë Elif Atbaş. Sipas “Hu ...
Grabiti gruan e ish-drejtorit të Policisë, 5 ditë pas përfundimit të dënimit kthehet ne burg 45 vjeçarja

Grabiti gruan e ish-drejtorit të Policisë, 5 ditë pas përfundimit të dënimit kthehet ne burg 45 vjeçarja

5 ditë pasi ka përfunduar  masën e arrestit, Rozalina Konomi është dënuar nga Gjykata e Tiranës me masën “Arrst me burg”. 45 vjeçarja Konomi n ...
1 2 3 1,805 10 / 18044 POSTS
error: Content is protected !!