Category: SPORT

1 2 3 72 10 / 713 POSTS
“Viktima” e parë e kategorisë superiore,  tranjeri Stavri Nica largohet nga Laçi

“Viktima” e parë e kategorisë superiore, tranjeri Stavri Nica largohet nga Laçi

Ndërrimi i tranjerëve në kampionatin shqiptar është sëmundje e vjetër. Pa filluar mirë kampionati drjetuesit kërkojnë apo largojnë tranjerët për shkak ...
Kupa e Shqipërisë, nesër ndeshjet e kthimit, caktohen oraret

Kupa e Shqipërisë, nesër ndeshjet e kthimit, caktohen oraret

Mesjava në Shqipëri pret ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës, me shumë sfida që janë të vendosura që nga duelet e para mes skuadrave. Ndaj pë ...
Skënderbeu – Yong Boys, Takaj u premton lojtarëve 100 mijë euro për fitore

Skënderbeu – Yong Boys, Takaj u premton lojtarëve 100 mijë euro për fitore

Skënderbeu do të luajë të enjten ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Europa Ligë, ku përballë në “Elbasan Arena” do të jetë ekipi zviceran i Jang B ...
Halili presion tranjerit, e “grisi” shkakrimin e Ze Marisë, pas fitores së Tiranës në Pogradec

Halili presion tranjerit, e “grisi” shkakrimin e Ze Marisë, pas fitores së Tiranës në Pogradec

Presidenti Halili i Tiranës e kishte gati shkakrimin e tranjerit të Tiranës, Zemaria, edhe në rast barazimi në Pogradec. Por, për fatin e mirë të këti ...
Champions League, tifozët holandezë shkaktojnë trazira në Napoli

Champions League, tifozët holandezë shkaktojnë trazira në Napoli

Sot në orën 20.45 janë ndeshjet e dyta të Champions League, por 24 orë para fillimit të tyre ka patur zhvillime negative nga tifozët e skuadrave udhët ...
Ndeshja me Italinë, Erjon Bogdani: Mund të marrim rezultat pozitiv

Ndeshja me Italinë, Erjon Bogdani: Mund të marrim rezultat pozitiv

Erjon Bogdani, trajneri aktual i Kombëtares ‘U19’ shprehet për ndeshjen e datës 9 nëntor në stadiumin ‘Loro Boriçi’, se ka shanse që të merret një pik ...
De Biazi nuk shkon i vetëm tek “Alaves”, merr dy pjesëtarë stafi nga Shqipëria

De Biazi nuk shkon i vetëm tek “Alaves”, merr dy pjesëtarë stafi nga Shqipëria

Trajneri italian Xhani De Biazi është prezantuar sot si trajneri i ri i skuadrës spanjolle Deportivo Alaves. Ai ka vendosur që të marrë me vete në sta ...
Grekëve u soset durimi me Besnik Hasin, shkarkohet pas pesë javëve

Grekëve u soset durimi me Besnik Hasin, shkarkohet pas pesë javëve

U bënë disa humbje radhazi të Olimpiakosit dhe, sidomos disfata e djeshme në derbi, bëri që të shkarkohet Besnik Hasi, trajneri shqiptar. Ishta parala ...
Kukësi fiton ndaj Laçit, kap kreun

Kukësi fiton ndaj Laçit, kap kreun

Kukësika fituar ndaj Laçit në stadiumin ‘Zeqir Ymeri’, me rezultatin 3-0 dhe i është bashkuar Skënderbeut në krye të renditjes, me shtatë pikë. Ver ...
Partizani prek fundin, tifozët nisin “gjyqin” ndaj lojtarëve dhe drejtuesve

Partizani prek fundin, tifozët nisin “gjyqin” ndaj lojtarëve dhe drejtuesve

Edhe pse kishte paralajmëruar se do të bënte rezistencë ndaj Skënderbeut, madje ksihte parashikuar edhe barazim, tranjeri i Partizanit  mori atë ...
1 2 3 72 10 / 713 POSTS
error: Content is protected !!