SPORT Archives - Politiko.al

Category: SPORT

1 2 3 124 10 / 1239 POSTS
Ambasada amerikane uron Luiza Gegën dhe Izmir Smajlaj

Ambasada amerikane uron Luiza Gegën dhe Izmir Smajlaj

Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar dy sportistët shqiptarë, Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj, pas shpalljes kampionë ballkani gjatë Lojërave Ndërkombët ...
Festival golash, Reali mposht Betisin

Festival golash, Reali mposht Betisin

Ashtu si në mesjavë ndaj PSG-së, edhe në sfidën e La Ligas ndaj Betisit, Reali i Zinedine Zidane vuajti, por arriti që të largohet me pikë të plota ng ...
Juventus fiton ndaj Torinos, dy lojtarë jashtë fushave

Juventus fiton ndaj Torinos, dy lojtarë jashtë fushave

Në ‘Derbin’ ndaj Torinos, Juventusi arriti të siguronte trepikëshin, por “humbi” dy lojtarë shumë të rëndësishëm në këtë fitore. Gonzalo Higuain dhe F ...
Lojërat Olimpike Dimërore, skiatori nga Kosova në vendin e 56-të

Lojërat Olimpike Dimërore, skiatori nga Kosova në vendin e 56-të

Skiatori kosovar Albin Tahiri, pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Dimërore që po zhvillohen këtë muaj, është renditur në vendin e 56-të, por ai e konside ...
Video/ Cikalleshi nuk ndalet, shënon sërish

Video/ Cikalleshi nuk ndalet, shënon sërish

Sulmuesi i kombëtares Sokol Cikalleshi është duke kaluar një formë mjaftë të mirë. Sulmuesi ka arritur të shënojë sërish këtë javë edhe pse skuadra e ...
Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj triumfojnë në Stamboll, shpallen kampionë Ballkani

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj triumfojnë në Stamboll, shpallen kampionë Ballkani

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj kanë rrëmbyer një tjetër trofe ditën e sotme. Ata kanë dalë triumfues në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në ...
“Ka ‘klan’ anti-Skënderbeu në vendin tonë!”, reagon presidenti Takaj pas akuzave të UEFA-s për trukim

“Ka ‘klan’ anti-Skënderbeu në vendin tonë!”, reagon presidenti Takaj pas akuzave të UEFA-s për trukim

Pas akuzave të UEFA-s për trukim ndeshjesh nga Skënderbeu ka reaguar për herë të parë presidenti Ardjan Takaj. “KF Skënderbeu siguron të gjithë opinio ...
Kampionati Europian i Peshëngritjes, 7 sportistët që do përfaqësojnë Shqipërinë

Kampionati Europian i Peshëngritjes, 7 sportistët që do përfaqësojnë Shqipërinë

Shqipëria do të përfaqësohet me 7 sportistë në kampionatin Europian të peshëngritjes që do të nis në datën 26 mars në Bukuresht. Federata Europiane ...
Boksieri shqiptar pjesë e klanit mafioz në Itali, sekuestrohen 23 milionë euro pasuri

Boksieri shqiptar pjesë e klanit mafioz në Itali, sekuestrohen 23 milionë euro pasuri

Orial Kolaj, boksieri shqiptar, kampion Italian dhe europian në peshën mesatare është arrestuar në vitin 2013 ndërsa sot Policia Financiare ...
Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon klubi Skënderbeut

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon klubi Skënderbeut

Klubi i Skënderbeut pas lajmit të publikuar në faqen zyrtare të UEFA-s, ku thuhej se 2 inspektorët që po hetonin dosjen e Skënderbeut janë kërcënuar m ...
1 2 3 124 10 / 1239 POSTS
error: Content is protected !!