Category: BOTA

1 2 3 251 10 / 2506 POSTS
Erdogan paralajmëron kurdët: “Këtu ka tradhti! Referendumi rrezikon të nxisë luftë etnike në rajon”

Erdogan paralajmëron kurdët: “Këtu ka tradhti! Referendumi rrezikon të nxisë luftë etnike në rajon”

Presidenti turk Erdoan ka paralajmëruar për një “luftë etnike” në Lindjen e Mesme pas referendumit për pavarësinë e Kurdistanit. Sipas kreut të shteti ...
Hashim Thaçi në Vatikan dhe SHBA për t’u takuar me Papa Françeskun dhe Mike Pence

Hashim Thaçi në Vatikan dhe SHBA për t’u takuar me Papa Françeskun dhe Mike Pence

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas vizitës së nesërme që do ta zhvillojë në Vatikan, do të udhëtojë sërish për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ...
Iraku dhe Turqia fillojnë manovrat ushtarake pas referendumit kurd

Iraku dhe Turqia fillojnë manovrat ushtarake pas referendumit kurd

Iraku dhe Turqia kanë nisur sot manovrat ushtarake në kufirin e tyre të përbashkët, një ditë pasi votuesit në rajonin autonom të Kurdistanit, kanë tre ...
Dënohet ish-kongresmeni i SHBA, 21 muaj burg për SMS me të mitur

Dënohet ish-kongresmeni i SHBA, 21 muaj burg për SMS me të mitur

Ish-kongresmeni i New Yorkut Anthony Weiner u dënua me 21 muaj burg për mesazhet e qarta seksuale, që i dërgonte një vajze minorene. Weiner pranoi ...
Mattis: Një bombë H në Paqësor do të ishte papërgjegjshmëri

Mattis: Një bombë H në Paqësor do të ishte papërgjegjshmëri

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi sot se një provë e bombës H nga Koreja e Veriut në oqeanin Paqësor do të ishte një demonstrim tron ...
U ndalohet hyrja në SHBA, Donald Trump zgjeron listën me shtete të tjera

U ndalohet hyrja në SHBA, Donald Trump zgjeron listën me shtete të tjera

Presidenti Donald Trump ka futur shtete të tjera në listën e atyre që u ndalohet hyrja e qytetarëve në territorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. ...
Referendumi përfundon në paqe, Turqia kërcënon publikisht me luftë Kurdistanin

Referendumi përfundon në paqe, Turqia kërcënon publikisht me luftë Kurdistanin

Disa minuta më parë janë mbyllur në rajonin e Kurdistanit të gjitha qendrat e votimit për referendumin e pavarësisë. Mediat e huaja raportojnë se refe ...
“SHBA na ka shpallur luftë”, ministri i Jashtëm i Koresë paralajmëron nga OKB nisjen e luftimeve

“SHBA na ka shpallur luftë”, ministri i Jashtëm i Koresë paralajmëron nga OKB nisjen e luftimeve

Lufta mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut  nuk ka qenë kurrë më pranë se sot. Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho ka deklaruar gjatë f ...
Ndërron jetë ish-gruaja më e shëndoshë në botë

Ndërron jetë ish-gruaja më e shëndoshë në botë

Gruaja nga Egjipti që dikur besohej të ishte gruaja më e shëndoshë në botë ka ndërruar jetë. Mediat e huaja bëjnë me dije se Eman Ahmed Abd El Aty ...
Angela Merkeli e Gjermanisë mbetet shtylla e stabilitetit për SHBA-në

Angela Merkeli e Gjermanisë mbetet shtylla e stabilitetit për SHBA-në

Analistët: Forcimi i partisë populiste të djathtë AfD dhe erozioni i votave të CDU dhe SPD në Gjermani mund ta kenë tronditur fort pejzazhin partiak n ...
1 2 3 251 10 / 2506 POSTS
error: Content is protected !!