POLITIKO TV Archives - Politiko.al

Category: POLITIKO TV

1 2 10 / 13 POSTS
Matjet e audiencës/ Arbana Osmani rikthehet në televizion me shikueshmëri të lartë. ‘Dua të të bëj të lumtur’ në garë me ‘Al Pazar’ dhe ‘Xing me Ermalin’ 

Matjet e audiencës/ Arbana Osmani rikthehet në televizion me shikueshmëri të lartë. ‘Dua të të bëj të lumtur’ në garë me ‘Al Pazar’ dhe ‘Xing me Ermalin’ 

'Dua të të bëj të lumtur' është produksioni i ri i Top Channel, që mbrëmjen e së shtunës ka patur premierën. Moderatorja Arbana Osmani është kthyer pa ...
Matjet e audiencës/ Kujt i besojnë shqiptarët: TVSh, Klan, Top Channel apo Vizion Plus? Shikueshmëria e edicioneve të lajmeve në shifra  

Matjet e audiencës/ Kujt i besojnë shqiptarët: TVSh, Klan, Top Channel apo Vizion Plus? Shikueshmëria e edicioneve të lajmeve në shifra  

Lajmet presupozohen të jenë fuqia më e madhe e një televizioni kombëtar. Ato janë jo vetëm kronikë e ngjarjeve të ditës, por edhe linjë editoriale; më ...
E fundmja e Popajve, familjes që u fut në Amb. Italiane në vitin 1985, takohet me Ylljet Aliçkën që shkroi roman bazuar në aktin e 6-shes që tronditi regjimin e Hoxhës 

E fundmja e Popajve, familjes që u fut në Amb. Italiane në vitin 1985, takohet me Ylljet Aliçkën që shkroi roman bazuar në aktin e 6-shes që tronditi regjimin e Hoxhës 

Më 12 dhjetor të vitit 1985, pak muaj pas vdekjes së diktatorit Hoxha, 32 vjet më parë, Ermioni Popa bashkë me 5 anëtarë të familjes u futën në Ambasa ...
“Deklarata e Qoses ka një qëllim: që rasti i z. Tahiri të mbulohet. Makina e tij u përdor për transport mafiozësh e kurvash”

“Deklarata e Qoses ka një qëllim: që rasti i z. Tahiri të mbulohet. Makina e tij u përdor për transport mafiozësh e kurvash”

INTERVISTA AUDIO/ 3 Pyetje për Kim Mehmetin Kim Mehmeti thotë gjëra të rëndësishme, edhe pse 'të lezetshmet' kapin titullin. Një ndër gjërat e rëndës ...
Video/“Beso”, del kënga rrëqethëse e West Side Family me zërin e Dr.Florit

Video/“Beso”, del kënga rrëqethëse e West Side Family me zërin e Dr.Florit

West Side Family ka sjellë këngën më të re me titullin “Beso”, e veçanta e kësaj kënge është zëri i Dr.Florit. Kjo këngë vjen pas shumë vitesh qëndrim ...
Si u bë durrsaku koleksionist i makinave të Udhëheqjes; dikur nuk u ofrohej dot te ‘Vollga’

Si u bë durrsaku koleksionist i makinave të Udhëheqjes; dikur nuk u ofrohej dot te ‘Vollga’

Kur ishte fëmijë, në qytetin e tij të Durrësit, i shihte me admirim makinat e udhëheqjes që rreshtoheshin para Vollgës. Nuk mund t'u afrohej pasi nuk ...
Historia e një striptisteje. Jo ‘njena prej atyne’, por njëra prej nesh

Historia e një striptisteje. Jo ‘njena prej atyne’, por njëra prej nesh

Atë që bën e quan një formë arti, ndërsa ata që e paragjykojnë atë që bën, i quan injorantë. Vajza që ka pranuar të flasë për Politiko.al, edhe pse me ...
Zeza, lumi që ia nxin jetën Fushë-Krujës

Zeza, lumi që ia nxin jetën Fushë-Krujës

"Kam shtruar ca batanije mbi atë tavolinë dhe kam fjetur aty. Krevatin ma mbuloi uji". Kjo është përgjigjia e një banoreje të lagjes 'Bakushe Visha', ...
Ideja e turizmit që e nxori Lulzim Hupin nga ‘ngujimi’ në kullë dhe galeritë e minierave

Ideja e turizmit që e nxori Lulzim Hupin nga ‘ngujimi’ në kullë dhe galeritë e minierave

7 vite punë në minierat e Bulqizës iu deshën Lulzim Hupit për ta kthyer në bujtinë për turistët kullën 100 vjeçare. Frëngjite e traditës tani shohin n ...
Njerëz të Shqipërisë/ ‘Ofiçina e mrekullive’, ku durrsaku Elvis Vogli prodhon biçikleta ‘Chopper’

Njerëz të Shqipërisë/ ‘Ofiçina e mrekullive’, ku durrsaku Elvis Vogli prodhon biçikleta ‘Chopper’

Elvis Vogli, ia ka nisur që në moshën 16 vjeçare ndërtimit të biçikletave jashtë serie, atyre që quhen 'custom made'. Idenë, apo shkëndijën e parë të ...
1 2 10 / 13 POSTS
error: Content is protected !!