Politiko MAG Archives - Politiko.al

Category: Politiko MAG

1 2 3 64 10 / 631 POSTS
Fëmijët e nazistëve/ Si jetuan me kujtimet dhe trashëgiminë e ‘etërve përbindësha’: nga mohimi i plotë te mbrojtja deri në fund

Fëmijët e nazistëve/ Si jetuan me kujtimet dhe trashëgiminë e ‘etërve përbindësha’: nga mohimi i plotë te mbrojtja deri në fund

Lerry Getlen/ New York Post Imagjino të zbulosh se prindi yt i dashur, në fakt është një mostër genocidale. Në librin e ri “Fëmijët e nazistëve” ...
Matjet e audiencës/ ‘Opinion’ dominon segmentin e prime time. Ja shikueshmëria në shifra e Ylli Rakipit dhe Sokol Ballës

Matjet e audiencës/ ‘Opinion’ dominon segmentin e prime time. Ja shikueshmëria në shifra e Ylli Rakipit dhe Sokol Ballës

E enjtja është mbrëmja e përballjes së madhe televizive. Të tre televizionet kombëtarë, por edhe ata informativë, përplasin 'kokë më kokë' në të njëjt ...
Matjet e audiencës/ Kujtonit se gara e së shtunës është mes ‘Shiko kush luan’ dhe ‘Xing me Ermalin’? Shih kush luan fort të shtunën

Matjet e audiencës/ Kujtonit se gara e së shtunës është mes ‘Shiko kush luan’ dhe ‘Xing me Ermalin’? Shih kush luan fort të shtunën

E shtuna është një natë lojërash dhe kabareje. Të tre stacionet e mëdha private Klan, Top  Channel dhe Vizon Plus kanë në fashën e prime time-it ...
Matjet e audiencës/ ‘E premtja e zezë’ televizive e Arian Çanit. Një grup fëmijësh mposhtin moderatorin transgresiv të ‘Zonë e lirë’

Matjet e audiencës/ ‘E premtja e zezë’ televizive e Arian Çanit. Një grup fëmijësh mposhtin moderatorin transgresiv të ‘Zonë e lirë’

Mund të thuhet se ka qenë një 'e premte e zezë' televizive për Arian Çanin. Një natë që është kryesisht e tija, duke qenë se nuk ka emisione politike ...
Ekskluzive/ Kë ndjekin shqiptarët: TVSh, Top Channel, Klan apo Vizion. Çdo ditë Abacus dhe Politiko iu sjellin të dhënat e prime time

Ekskluzive/ Kë ndjekin shqiptarët: TVSh, Top Channel, Klan apo Vizion. Çdo ditë Abacus dhe Politiko iu sjellin të dhënat e prime time

Politiko.al nëpërmjet një bashkëpunimi me Abacus Research, kompaninë e njohur të matjeve të audiencës, lider në Shqipëri që në vitin 2011, do të ofroj ...
Ermonela Jaho nominohet sërish për “Oscar”-in e Operas

Ermonela Jaho nominohet sërish për “Oscar”-in e Operas

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho është nominuar sërish për trofeun, “International Opera Awards”, çmimin të cilin e fitoi si këngëtare lirike për vit ...
Çfarë dreqin është dashuria?

Çfarë dreqin është dashuria?

Zhaklin Lekatari   Isha duke biseduar me nje shoqe që është beqare, e jo si unë, që tashmë e kam një penis sapiens, që më do më shumë ...
“Të rikthejmë te shqiptarët figurën kombëtare”, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë debat shkencor në Vitin e Skënderbeut

“Të rikthejmë te shqiptarët figurën kombëtare”, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë debat shkencor në Vitin e Skënderbeut

2018-ta është është shpalluar nga qeveria shqiptare si Viti i Skënderbeut. Në 550-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar, dekani i Fakultetit të H ...
Çfarë 2018-e do të jetë për botën (gjeopolitike) ku jetojmë. Parashikimi

Çfarë 2018-e do të jetë për botën (gjeopolitike) ku jetojmë. Parashikimi

Pas turbulencave dhe tensioneve të 12 muajve të fundit, 2018 mund të jetë viti që do të shkundë gjithçka: negociatat për Brexit mund të prodhojnë një ...
Foto/ Si e festoi bota ndërrimin e viteve: nga New York-u i Trump në ‘tokën atomike’ të Kim Yong Un

Foto/ Si e festoi bota ndërrimin e viteve: nga New York-u i Trump në ‘tokën atomike’ të Kim Yong Un

Me më pak se 20 orë në 2018, shijen e shampanjës ende në buzë, tani është koha që të hapim albumin e fotografive të bëra dje për të rikujtuar sa shumë ...
1 2 3 64 10 / 631 POSTS
error: Content is protected !!