OPINEWS Archives - Politiko.al

Category: OPINEWS

1 2 3 48 10 / 480 POSTS
Pse ‘u skuqëm’ më shumë për përgjimet e Ervinit sesa për ato të Saimirit?

Pse ‘u skuqëm’ më shumë për përgjimet e Ervinit sesa për ato të Saimirit?

Gentian Gaba  Ka shpërthyer një skandal në botën online. Po flitet, komentohet, gjykohet, përbuzet, përçmohet një shkëmbim mesazhesh i deputet ...
Problemi i Universitetit publik është përtej pagave; fillon te Ministria e Arsimit

Problemi i Universitetit publik është përtej pagave; fillon te Ministria e Arsimit

Mirela Karabina Sistemi arsimor është në një çoroditje të organizuar, pasojat e të cilit do të na rëndojnë gjatë. Me një demagogji termash, ndjesas ...
Protesta në Teatër dhe ‘teatri i Kryeministrit’

Protesta në Teatër dhe ‘teatri i Kryeministrit’

Frano Kulli    Deri dje Kryeministri, z. Edi Rama, artist për nga formimi bazë, nuk është ndjerë përreth protestës që aktorët e Teat ...
SPAK-u, vetëm për të goditur opozitën?

SPAK-u, vetëm për të goditur opozitën?

Eduard Zaloshnja Hamendja ime dhe ndoshta edhe e shumicës dërrmuese të shqiptarëve, është se rreth 90% e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë të sht ...
Shumë tahirë dhe asnjë drogë

Shumë tahirë dhe asnjë drogë

Zef Zefi "la Mafia fa chifo". "Çdo kohë ka mafien e saj ashtu si çdo mafie ka gjuhën e vet,-thote ish kryeprokurori antimafia Kazeli. Ai nënvizon s ...
Kapelja e Enver Hoxhës në kokën e Edi Ramës

Kapelja e Enver Hoxhës në kokën e Edi Ramës

Naum Mara Eshtë vërtet për t'u shqetësuar, se na varet nga një zhele Diktature në supe edhe neve, që e kemi jetuar atë kohë, por edhe të rinjve, që ...
Bukë thatë dhe drejtësi

Bukë thatë dhe drejtësi

Gentian Gaba “Populus duas tantum re anxius optat, panem et circenses”, kështu shprehj autori i madh romak Giovenale.  Shprehje që përkthehet, ...
Kryeministri vjen në Mirditë si cinik dhe populist

Kryeministri vjen në Mirditë si cinik dhe populist

Gjergj Meta Pak ditë më parë Kryeminstri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: shkarkoi nga puna live Drejtorin e rajonal të Sh ...
Shqipëria e humbi edhe këtë tren

Shqipëria e humbi edhe këtë tren

Naum Mara Edhe pse mediat pranë Qeverisë, po mundohen ta paraqesin raportin e fundit të Bashkimit Europian, si shenjë se negociatat me Shqipërinë d ...
Çfarë ndodh kur një gazetar shkon te media rivale

Çfarë ndodh kur një gazetar shkon te media rivale

-Ndryshimi madh që tregon sa larg jemi nga BE Arben Vata TV 4, një nga televizionet më të mëdha në Suedi, i kushtoi sot një minutazh të gjatë mo ...
1 2 3 48 10 / 480 POSTS
error: Content is protected !!