Category: KRYESORE

1 2 3 632 10 / 6311 POSTS
Biznesmeni i drejtohet deputetit demokrat: Kush do më dëmshpërblejë mua? Askush s’përgjigjet

Biznesmeni i drejtohet deputetit demokrat: Kush do më dëmshpërblejë mua? Askush s’përgjigjet

Qyteti i Vlorës ka mbetur pa energji elektrike për disa orë, duke ndikur negativisht dhe te bizneset. Ka qenë pikërisht një qytetar, pronar i një bizn ...
Meta takohet me Steimeier: Të nxiten biznesmenët gjermanë të investojnë në Shqipëri

Meta takohet me Steimeier: Të nxiten biznesmenët gjermanë të investojnë në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë i ftuar nga homologu i Tij, Frank-Walter Steimeier ...
Deputeti i PS-së sulmon komisionet e Vetingut: Batakçinj! Duan një pagë përtej ligjit, 10-11 milion lekë të vjetra

Deputeti i PS-së sulmon komisionet e Vetingut: Batakçinj! Duan një pagë përtej ligjit, 10-11 milion lekë të vjetra

“Të stisur nga batakçinj, qe kane qene kunder procesit, te cileve u jane shtuar 2-3 te tjere mu brenda organeve te Vetingut”. Keshtu shprehet deputeti ...
Shuhet përkthyesi i Tomas Manit, në shqip. Plasari: Një lajm i hidhur për kulturën shqiptare

Shuhet përkthyesi i Tomas Manit, në shqip. Plasari: Një lajm i hidhur për kulturën shqiptare

Afrim Koçi, nje nga personalitet e rralla të përktihmit në gjuhën shqipe, i vlerësuar me disa çmime, si brenda e jashtë shtetit, nga sot do t’i mungoj ...
Kërkesa e PD për dënimin e simboleve të komunizmit, Rama provokon me veshjen

Kërkesa e PD për dënimin e simboleve të komunizmit, Rama provokon me veshjen

Në daljen para mediave Rama përveç mesazheve të bashkëpunimit që kishte për Partine Demokratike, Edi Rama kishte dhe nje provokim në veshjen e tij për ...
Intervista/ ‘Sekretet’ e një ministreje ‘teknike’: Policia e Shtetit më la të rrethuar. Përplasjet me Plarent Ndrecën; e shihte Ministrinë si pronë të vetën

Intervista/ ‘Sekretet’ e një ministreje ‘teknike’: Policia e Shtetit më la të rrethuar. Përplasjet me Plarent Ndrecën; e shihte Ministrinë si pronë të vetën

Mirela Karabina ka qenë më e diskutuara ndër ministrat teknikë të Bashës. E vendosur në krye të Arsimit, ajo u kthye shpejt në target të preferuar të ...
Prokuroria sërish në zyrat e ‘Opinion’, i sekuestron materialet Blendi Fevziut

Prokuroria sërish në zyrat e ‘Opinion’, i sekuestron materialet Blendi Fevziut

Në emisionin e mbrëmshëm në “Opinion” u transmetua një video ekskluzive e cila shfaqte momentin e përplasjes së makinës së zv/drejtorit të policisë së ...
Financimi i vetting-ut, Basha thirrje Ramës: Ndaje mendjen, o me bandat, o me drejtësinë

Financimi i vetting-ut, Basha thirrje Ramës: Ndaje mendjen, o me bandat, o me drejtësinë

Pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka dhënë një prononcim për mediat ku ka akuzuar kryem ...
Vasili: Shqiptarët nuk e presin drejtësinë dhe vetingun nga kryeministri, por nga SHBA dhe BE

Vasili: Shqiptarët nuk e presin drejtësinë dhe vetingun nga kryeministri, por nga SHBA dhe BE

Lidhur me deklaratat e sotme të Ramës në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, kur u shpreh se "Vetingu nuk është çështje numrash, por strukturimi" ...
Përplasja për vetting-un/ Ahmetaj: Saimir, hajde ulu me mua që të dalësh i qetë. Tahiri: E kuptoj nikoqirllëkun financiar

Përplasja për vetting-un/ Ahmetaj: Saimir, hajde ulu me mua që të dalësh i qetë. Tahiri: E kuptoj nikoqirllëkun financiar

I ulur sërish në fund të sallës, njësoj si në Kuvendin e Shqipërisë, Saimir Tahiri ka kërkuar në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së që qeveria të ...
1 2 3 632 10 / 6311 POSTS
error: Content is protected !!