Category: FOTO E DITËS

1 2 3 22 10 / 215 POSTS
I ftuar special

I ftuar special

Wishbone, një kaposh deti 14 kg, duke “folur” me anëtarët e shtypit në Dhomën e Shtypit në Shtëpinë e Bardhe. Wishbonë është kaposhi që përfitoi nga f ...
E mundur

E mundur

Kancelarja Gjermane Angela Merkel në makinën e saj duke u larguar nga rezidenca presidenciale Kështjella Belleveu në Berlin, ku u takua me presidentit ...
Fall from Grace

Fall from Grace

Protestuesit mbajnë një parullë kundra Grace Mugabes gjatë një proteste në Harare, ku kërkohej dorëheqja e presidentit të Zimbabvesë.  Fotogra ...
Natyrë e qetë

Natyrë e qetë

New Delhi, Indi Një burrë ushqen pulëbardhat në lumin Yamuna të mbuluar nga mjegulla e mëngjesit.  Fotografia: Saumya Khandelwal/Reuters ...
Një vakt i ftohtë

Një vakt i ftohtë

Një peshkatar kap vaktin e tij në liqenin e ngrirë të Beyshirit në Turqi. Vitin e shkuar ky liqen ishte tërësisht i ngrirë për dy muaj. Fotografia: ...
Athinës ç’i panë sytë

Athinës ç’i panë sytë

Një banor vendas qëndron në mes të rrugës së baltosur, pas shirave të rrëmbyeshëm që përmbytën lagjet perëndimore të Athinës më 15 nëntor, që vranë të ...
Nga xhami im në Lambo

Nga xhami im në Lambo

Papa Francesku lë autografin e tij mbi mbulesën e Lamborghinit Huracan, të dhuruar nga prodhuesi i makinave luksoze. Makina do të nxirret në ankand ng ...
Dikush mbjell frikë dhe dikush hedh farë

Dikush mbjell frikë dhe dikush hedh farë

Sumatra e Veriut, Indonezi Një fermer fertilizon tokën ndërkohë që vullkani i Malit Sinabung në shpinë të tij nxjerr llavë.  Fotografia: Iv ...
Aint no mountain high enough

Aint no mountain high enough

Të sapomartuarit pozojnë për fotografi duke ngjitur malin Chaya, ku është xhiruar seriali i njohur televiziv “Udhëtimi drejt Perëndimit”. Stafi, të ve ...
Në zi

Në zi

Vajtimi Ashoura është një ritual në Iran. Në këtë ditë njerëzit  hedhin mbi kokë dhe trup ujë dhe argjilë për t’i treguar Imamit Husseinit dhimbj ...
1 2 3 22 10 / 215 POSTS
error: Content is protected !!