EDITORIAL Archives - Politiko.al

Category: EDITORIAL

1 2 3 7 10 / 68 POSTS
Zoti mund të ketë vdekur, por mos vër bast për Amerikën

Zoti mund të ketë vdekur, por mos vër bast për Amerikën

Alfred Lela Klauzola 7031(c), e cila iu vu pas, si erinitë, ish-Kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, nuk është thjesht një lajm i kroni ...
Rexfermani për Adriatik Llallën

Rexfermani për Adriatik Llallën

Alfred Lela Adriatik Llalla ka zgjedhur vazhdimisht të na turpërojë. Në fillim Republikën, më pas ne dhe, në fund fare, veten. Ia filloi damkosj ...
Pse ‘u skuqëm’ më shumë për përgjimet e Ervinit sesa për ato të Saimirit?

Pse ‘u skuqëm’ më shumë për përgjimet e Ervinit sesa për ato të Saimirit?

Gentian Gaba  Ka shpërthyer një skandal në botën online. Po flitet, komentohet, gjykohet, përbuzet, përçmohet një shkëmbim mesazhesh i deputet ...
Cilin ministër do ‘të lëshojë’ Edi Rama?

Cilin ministër do ‘të lëshojë’ Edi Rama?

Alfred Lela Loja politike me Reformën në Drejtësi ka hyrë në fazën e parafundit. Fundi, si të gjitha fundet, do të jetë ose armëpushim, siç ka ndod ...
Blofi i kthimit të Izet Haxhisë si Temë qeveritare 

Blofi i kthimit të Izet Haxhisë si Temë qeveritare 

Alfred Lela Tema qeveritare, një paradhomë e propagandës së pushtetit, e qarkulloi e para lajmin se Izet Haxhia do të kthehej në Shqipëri për t'u v ...
Shërbimi i fundit që Armand Duka mund t’i bëjë futbollit shqiptar

Shërbimi i fundit që Armand Duka mund t’i bëjë futbollit shqiptar

Alfred Lela Çfarë dreqin do Armand Duka që kërkon një mandat të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo do të ishte një pyetje me ve ...
Enin nuk e zë gjumi

Enin nuk e zë gjumi

Alfred Lela Eni Vasili, që shkruan rrallë, dhe mirë bën, ka qenë aktive në shtypin e shkruar njapak ditët e fundit. Të parën herë për të na lajmëru ...
Portreti i Rilindjes, Dibra

Portreti i Rilindjes, Dibra

Alfred Lela Nuk është Tirana që e shpjegon thelbin e ngjarjeve politike në Shqipëri përgjatë 5 vjetëshit qeverisës të Edi Ramës nën siglën pretenci ...
Rama firmos (mos)Marrëveshjen e detit. Kur nis lufta e Kolonelit Pashaj?

Rama firmos (mos)Marrëveshjen e detit. Kur nis lufta e Kolonelit Pashaj?

Alfred Lela Nuk është e nevojshme që deklaratat e forta me nerv patriotik të Edi Ramës të sillen fjalë për fjalë sa i takon Marrëvshjes së detit me ...
Me Top Channel, Ben Blushi bëhet ‘parti e parë’

Me Top Channel, Ben Blushi bëhet ‘parti e parë’

Alfred Lela A do të shkojë apo jo Ben Blushi te Top Channel? u kthye në një prej kureshtjeve urbane të javës që u mbyll. Lajmi i një negociate mes ...
1 2 3 7 10 / 68 POSTS
error: Content is protected !!