BOTA Archives - Politiko.al

Category: BOTA

1 2 3 399 10 / 3990 POSTS
“Natyra thelbësore e luftës nuk ndryshon”, James Mattis vë në dyshim teorinë e tij për shkak të inteligjencës artificiale

“Natyra thelbësore e luftës nuk ndryshon”, James Mattis vë në dyshim teorinë e tij për shkak të inteligjencës artificiale

Inteligjenca artificiale dhe impakti i saj mbi armët në të ardhmen kë vënë në dyshime ministrin amerikan të Mbrojtjes, James Mattis mbi vetë teoritë e ...
Nëpunësit turq kërkojnë ndihmë në Greqi: Po na përndjek Erdogan!

Nëpunësit turq kërkojnë ndihmë në Greqi: Po na përndjek Erdogan!

17 nëpunës civilë dhe gjyqtarë të Turqisë janë larguar me një gomone nga brigjet turke, duke mbërritur në një prej ishujve Inouses, në Egjeun juglindo ...
Zbret për të ndihmuar zviceranin, 20 vjeçarit shqiptar i vjedhin makinën “Jaguar”

Zbret për të ndihmuar zviceranin, 20 vjeçarit shqiptar i vjedhin makinën “Jaguar”

Jetmir Idrizil, 20 vjeç, ka rënë pre e një grabitjeje në Zyrih të Zvicrës, kur zbriti nga makina e tij për të ndihmuar një shofer tjetër që kishte pro ...
Analisti rebelohet me deklaratën e Ramës për president të përbashkët: Goditje e rëndë ndaj shtetësisë së Kosovës

Analisti rebelohet me deklaratën e Ramës për president të përbashkët: Goditje e rëndë ndaj shtetësisë së Kosovës

Deklarata që Kryeministrit Edi Rama bëri në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës për një president të përbashkët mes dy vendeve si simbol të unitetit k ...
Edhe Fatmir Limaj refuzon dekoratën e Presidentit të Kosovës

Edhe Fatmir Limaj refuzon dekoratën e Presidentit të Kosovës

Politikani Fatmir Limaj i është shtuar listës së personaliteteve që refuzojë dekorimin nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për nder të 10-vjetorit ...
Refuzoi dekoratën e 10 vjetorit, publicistja fyen Rexhep Qosjen: Psikopat. Të lezetoi dekorata nga Serbia

Refuzoi dekoratën e 10 vjetorit, publicistja fyen Rexhep Qosjen: Psikopat. Të lezetoi dekorata nga Serbia

Publicistja Kimete Berisha ka reaguar kundër vendimit të akademikut Rexhep Qosja, pasi ky i fundit refuzoi dekoratën e presidentit Hashim Thaçi për 10 ...
Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, ‘The Economist’:  Do hapte “portën e ferrit” në Europë

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, ‘The Economist’: Do hapte “portën e ferrit” në Europë

Prestigjiozja ‘The Economist’ i ka kushtuar një artikull idesë së Beogradit për të shkëmbyer territoret me Kosovën, si një zgjidhje afatgjatë e konfli ...
Vrasje e politikanit Oliver Ivanoviç/ Këshilltari i Presidentit të Kosovës tregon arsyet

Vrasje e politikanit Oliver Ivanoviç/ Këshilltari i Presidentit të Kosovës tregon arsyet

Blerim Shala, i cili është këshilltar i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se vrasja e politikanit serb, Oliver Ivanoviç është bërë që në Mi ...
Shpërthen vullkani në Indonezi, 30 mijë persona braktisin banesat

Shpërthen vullkani në Indonezi, 30 mijë persona braktisin banesat

Vullkani “Sinabng” në ishullin indonezian të Sumatrës ka shpërthyer duke shkaktuar një kolonë hiri që është ngritur deri në 5 mijë metra lartësi, por ...
Shpërthim poshtë trenit në Londër, evakuohet stacioni

Shpërthim poshtë trenit në Londër, evakuohet stacioni

Një stacion hekurudhor në Londër është evakuar këtë mëngjes pas një shpërthimi nën një tren. Sipas “Daily Mail”, dy persona kanë pësuar lëndime të leh ...
1 2 3 399 10 / 3990 POSTS
error: Content is protected !!