'Qytetari dixhital' nxjerr blof Ramën; U takua me Tahirin për ngarkesën me 613 kg kokainë - Politiko.al

‘Qytetari dixhital’ nxjerr blof Ramën; U takua me Tahirin për ngarkesën me 613 kg kokainë

‘Qytetari dixhital’ nxjerr blof Ramën; U takua me Tahirin për ngarkesën me 613 kg kokainë

Kryeministri Rama mohoi lajmet e fundit se ai ka zhilluar një takim 60 minutësh me ish-ministrin e Brendhsëm Saimir Tahiri në një spital privat në kryqytet. Madje Rama shtoi se kishte kohë pa e takuar Tahirin dhe se nuk e kishte marrë malli për të.

Por, ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar një mesazhi të ‘qytetarit dixhital’, shkruan se Rama dhe Tahiri janë takuar për rreth 70 minuta, ku temë kryesore e takimit mes tyre ishte ndërprerja e hetimeve ndaj Tahirit dhe ngarkesa me 613 kg që kokainë që u kap në Maminas të Durrësit.

Berisha thekson se ata duan që t’i mbyllin gojën me çdo kusht shoferit të kamionit, Armando Pezaku.

Postimi i plotë:

Antidroga dixhitale zbulon:

Qellimet e takimit 70 minuta Rama-Tahiri ne spital! sb

“ I nderuar, një info e vogël që ndoshta ju hyn në punë:

Pershendetje doktor Rama mashtroi mbreme si per çdo gje dhe takimin me Tahirin.Ai takim eshte zhvilluar dhe ka patur dy çeshtje:
Se pari Rama i ka premtuar Sajmirit se se shpejti do nderpriten hetimet ndaj tij
Se dyti ne takim eshte diskutuar per ngarkesen e fundit te 613 kg droge te Edi dhe Olsi Rames.Kerkojne ti mbyllin me çdo kusht gojen Pezakut qe shkruante se transportonte droge per partizanet dmth vellezrit Rama!

Njeriu i besuar i Saimir Tahirit në përgatitjen e drogës që pinte vetë ka qenë gjithnjë Roni Shqiopa, i cili deri pak kohë më parë (e hoqi Fatmir Xhafaj) ishte drejtor i Shtëpisë së Pushimit të MPB-së në Durrës. Lidhja e Ronit me Saimirin dihej nga gjithë ministria.

Roni Shqiopa ka lindur në Katundin e Ri në Durrës në vitin 1984, por banon në Durrës. Nga ky fshat është edhe Armando Pezaku (1993) që “çonte miell për partizanët”. Armando është djali i Agronit dhe Verie Shqiopës (me origjinë nga Sukthi).

Nuk është çudi nëse hetohen telefonat, të dalë lidhja e me Saimir Tahirin, nëpërmjet Roni Shqiopës. Jo më kot, Saimir Tahiri dhe Armando Pezaku, kanë të njëjtin avokat, Maks Haxhinë, të sugjeruar nga i njëjti person. Nëse vërtetohen si prova (tabulate, etj) lidhjet e Roni Shqiopës me Armando Pezakun,dhe Saimir Tahirit do te ishte shume e vyer per zberthimin e grupit te partizanve,me respekt.

COMMENTS

error: Content is protected !!