Pas inateve dhe mërive Rita Ora dhe Dua Lipa për herë të parë përballë njëra-tjetrës - Politiko.al

Pas inateve dhe mërive Rita Ora dhe Dua Lipa për herë të parë përballë njëra-tjetrës

Pas inateve dhe mërive Rita Ora dhe Dua Lipa për herë të parë përballë njëra-tjetrës

Dua Lipa dhe Rita Ora janë nominuar për të njëjtin çmim nga Echo Awards. Faqja publikoi mbrëmjen e kaluar nominimet në 22 kategoritë ku janë emrat më të njohur shqiptarë.

Dhe, për herë të parë Dua Lipa dhe Rita Ora janë nominuar në një kategori. Ato janë nominuar për çmimin “Kunstlerin International” apo “Artistja më e mirë ndërkombëtare”.

Rita siguroi nominimet falë këngëve hite “Your Song” dhe “Anywhere”, kurse Dua falë hitit të saj “New Rules” dhe albumit të vet titulluar.

Në po këtë kategori të nominuara janë edhe yjet botërore Taylor Swift, Camila Cabello dhe Pink. Ju urojmë vajzave tona shumë suksese!

COMMENTS

error: Content is protected !!