Gazetarja e njohur: Nuk kam pasur nevojë të nxjerr gjoksin, por nëse do ishte e nevojshme do e bëja - Politiko.al

Gazetarja e njohur: Nuk kam pasur nevojë të nxjerr gjoksin, por nëse do ishte e nevojshme do e bëja

Gazetarja e njohur: Nuk kam pasur nevojë të nxjerr gjoksin, por nëse do ishte e nevojshme do e bëja

Javën e kaluar gazetari, Mustafa Nano bëri një monolog në emisionin ‘Provokacja’ sa i takon veshjes së dy moderatorëve të sportit, Ilda Bejleri dhe Bora Zemani. Qëndrimi i Nanos solli një sërë reagimesh, mes të tjerash edhe të gazetares Rudina Xhunga.

Në emisionin e sotëm, Mustafa Nano kishte të ftuar pikërisht gazetaren Xhunga ku diskutuan pikërisht rreth dy qëndrimeve të tyre. Gjatë bisedës, Xhunga u shpreh se nëse do të ishte e nevojshme do ta tregonte gjoksin, por nuk i është dashur pasi emisioni i saj ka qenë politik.

“Emisioni im ishte politik. Unë do pyesja politikanin. E merrja vëmendjen në një debat pyetjet. Kërkoja vëmendjen nga fjalët, sepse arma ime ishte në fillim naiviteti si drejtuese, më pas kurioziteti nga pyetjet dhe pastaj gradualisht përvoja. Nuk kam pasur nevojë të nxjerr gjoksin. Por nëse do ishte e nevojshme do e bëja”, tha ajo.

Xhunga u shpreh gjithashtu se janë pikërisht këto vajza që bëjnë të shikohen emisionet sportive dhe se i duartroket të gjitha për atë që bëjnë.

“Në mendjen time kalojnë të gjitha vajzat e sportit, bukuroshe që i kanë dhënë hijeshi ekranit. Janë të padurueshëm të gjithë ata pensionistët që flasin për futbollin dhe Realin e Madrit e që nuk kanë bërë një gol në jetën e tyre. Shyqyr që janë këto goca që të shikohen emisionet sportive. Unë i duartrokas një për një të gjitha ato. Janë të shkëlqyera”, deklaroi Xhunga.

COMMENTS

error: Content is protected !!