Tifozët futen në fushë dhe rrahin futbollistët miq, në spital 4 lojtarë - Politiko.al

Tifozët futen në fushë dhe rrahin futbollistët miq, në spital 4 lojtarë

Tifozët futen në fushë dhe rrahin futbollistët miq, në spital 4 lojtarë

Një sherr masiv me tifozëve dhe lojtarëve ka ndodhur në kampionatin turk gjatë ndeshjes mes Yeni Çanspor dhe Sultangazi. Në përfundim të takimit, i cili përfundoi 2-2, ka ndodhur një rrahje masive ku tifozët vendas u futën në fushë dhe filluan të godisnin futbollistët miq.

Dhuna vazhdoi më pas edhe në dhomat e zhveshjes. 4 prej lojtarëve janë dërguar menjëherë në spital me dëmtime të rënda.

COMMENTS

error: Content is protected !!