Rama sërish thirrje Bashës: Eja të flasim shqip për Shqipërinë - Politiko.al

Rama sërish thirrje Bashës: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

Rama sërish thirrje Bashës: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish thirrje kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha që të ulen dhe të bien në një marrëveshje për zgjedhjen e kryeprokurorit.

Në një status në’ facebook’, Rama i drejtohet Bashës që të flasin shqip për Shqqipërinë siç e kanë për detyrë dhe jo të ndërhyjnë të huajt.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”, shprehet kryeministri.

 

 

COMMENTS

error: Content is protected !!