Librat më të shitur në libraritë e Tiranës gjatë vitit 2017 - Politiko.al

Librat më të shitur në libraritë e Tiranës gjatë vitit 2017

Librat më të shitur në libraritë e Tiranës gjatë vitit 2017

Politiko.al sjell një listë me 10 librat më të shitur në dy libraritë kryesore të Tiranës, Adrion dhe Tirana Times. Lista përfshin vetëm ata libra që janë shitur në këto librari, dhe jo shitjet në Panairin e Librit të mbajtur në nëntor në Pallatin e Kongreseve.

 

Libraria Adrion

 

1-Gruaja e këpucarit- Adriana Trigiani/ Ombra

2-Mikesha gjeniale-Elena Ferrante/ Pegi

3-Fuqia-Rhonda Byrne/ Dudaj

4-Premtoj të gaboj-Pedro Chagas Freitas/ Bota shqiptare

5-Sekreti-Rhonda Byrne/ Dudaj

6-Harry Poter 1 (Guri filozofal) -J. K. Rowling/ Dituria

7-Fjalimet që ndryshuan botën/ IDK

8-Alkimisti-Paulo Coelho/ Toena

9-Vendi im i imagjinuar- Isabel Allende/ Dudaj

10-Hajdutja e librave-Markus Zusak/ Bota shqiptare

 

Libraria Tirana Times

 

1) Mbi heronjtë dhe varret – Ernesto Sabato/ Pika pa sipërfaqe

2) Seria e Jeronim Stilton/ Pegi

3) Mos më lër të shkoj – Kazuo Ishiguro/ Pegi

4) Matilda-Roald Dahl/ Çabej

5) Kafka në breg- Haruki Murakami/ Skanderbeg Books

6) Pavdekësia – Milan Kundera/ Pika pa sipërfaqe

7) Ditari i Gregut-Jeff Kinney/ Ideart

8) Mikesha gjeniale -Elena Ferrante/ Pegi

9) Mbi dhunën- Hannah Arendt/ Pika pa sipërfaqe

10) Këmbana e qelqtë – Silvia Plath/ Pegi

 

Politiko.al

 

COMMENTS

error: Content is protected !!