Gjykata vendos mbylljen e lokalit të shqiptarit në Itali, bazë ku mblidheshin persona të rrezikshëm - Politiko.al

Gjykata vendos mbylljen e lokalit të shqiptarit në Itali, bazë ku mblidheshin persona të rrezikshëm

Gjykata vendos mbylljen e lokalit të shqiptarit në Itali, bazë ku mblidheshin persona të rrezikshëm

Gjykata në Torino ka vendosur mbylljen e një lokali në këtë zonë, i cili drejtohej nga një shqiptarë, të paktën për 15 ditë.

Vendimi u mos pasi ky ishte një bazë ku mblidheshin njerëz të rrezikshëm dhe persona të kërkuar nga policia.  Mësohet se disa herë ka pasur denoncime nga banorët e zonës në lidhje me sherret, goditjet me armë zjarri apo armë të ftohta në këtë lokal.

Në bazë të këtyre denoncimeve gjykata mori vendimin ku të paktën për 15 ditë ky lokal do të qëndronte i mbyllur, në të kundërt pronarit do t’i hiqej licenca, raportojnë mediet italiane.

 

COMMENTS

error: Content is protected !!