Champions League/ Mbyllet faza e grupeve, Napoli dhe Dortmund në UEFA - Politiko.al

Champions League/ Mbyllet faza e grupeve, Napoli dhe Dortmund në UEFA

Champions League/ Mbyllet faza e grupeve, Napoli dhe Dortmund në UEFA

Janë përcaktuar tetë skuadrat e dyta që kalojnë për në fazën tjetër në Champions League. Napoli nuk ka mundur të kalojë dot për në fazën tjetër. Italianët humbën përballë Feyenoord ndërkohë që edhe Manchester City regjistroi humbjen e parë teksa u mund 2-1 nga Shaktar Donesk.

Liverpool shënoi plotë 7 gola ndaj Spartakut të Moskës ndërkohë që Real Madrid u rikthye tek fitorja pas rezultatit 3-2 që arriti ndaj Borusia Dortmund.

Tetë skuadrat e kualifikuara sot janë Porto, Besiktas, Manchester City, Shaktar Donetsk, Liverpool, Sevilla, Real Madrid dhe Tottenham.

Rezultatet

FC Porto 5 – 2 Monaco

Feyenoord 2 – 1 Napoli

Liverpool 7 – 0 Spartak Moscow

Maribor 1 – 1 Sevilla

RB Leipzig 1 – 2 Besiktas

Real Madrid 3 – 2 Dortmund

Shakhtar Donetsk 2 – 1 Manchester City

Tottenham 3 – 0 APOEL

COMMENTS

error: Content is protected !!