Artisti italian, i ftuari special i “Festivalit të Këngës” në RTSH - Politiko.al

Artisti italian, i ftuari special i “Festivalit të Këngës” në RTSH

Artisti italian, i ftuari special i “Festivalit të Këngës” në RTSH

Vetëm dy javë na ndajnë nga ‘Festivali i RTSH’. Surpriza të shumta pritet të sjellë ky festival, ku në skenë do të ngjiten dhe artistë të huaj veç atyre shqiptarë.

Organizatorët e festivalit kanë zbuluar se në natën e parë do të jetë i ftuar artisti i madh i muzikës italiane Riccardo Cocciante. 

‘Festivali i RTSH’ do të mbahet në Pallatin e Kongreseve në datat 21, 22 dhe 23 dhjetor.  Tashmë jemi njohur me këngët e artistëve shqiptarë që do të performojnë në 3 netët, ku priten surproza të shumta.

 

COMMENTS

error: Content is protected !!