Vizitën e parë jashtë vendit, ministri Pacolli e zhvillon në Tiranë - Politiko.al

Vizitën e parë jashtë vendit, ministri Pacolli e zhvillon në Tiranë

Vizitën e parë jashtë vendit, ministri Pacolli e zhvillon në Tiranë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli do e zhvillojë në Tiranë vizitën e parë jashtë vendit. Pak ditë më parë, Pacolli u emërua në këtë detyrë si rezultat i marrëveshjes së arritur me koalicionin PAN.

Ministria e Jashtme Shqipërisë njofton se Pacolli do të pritet në orën 16:00 nga homologu Ditmir Bushati dhe më pas do të japin një prononcim për shtyp.

Takimi Shqipëri-Kosovë-Serbi, vjen reagimi i parë nga Tirana: Përfitime të prekshme për të gjithë

COMMENTS

error: Content is protected !!