Vazhdon Champions-i, ja sfidat që do luhen sonte - Politiko.al

Vazhdon Champions-i, ja sfidat që do luhen sonte

Vazhdon Champions-i, ja sfidat që do luhen sonte

Vazhdon sonte magjia e “UEFA Champions League” ku do të luhen disa sfida shumë të bukura. Real Madridi i Zidane e Ronaldos luan kundër modestëve të Apoel Nicosia-s ndërsa Sevilla sfidon 5 herë fituesit e kësaj kupe, Liverpool-in, në fushën e kësaj të fundit.

Manchester City do të udhëtojë drejt Hollandës për t’u përballur me Feynoord.

 Napoli i Elseid Hysajt ka një transfertë të vështirë në Ukrainë përballë Shakhtar Donetsk ndërsa një ndeshje tjetër që mund të dhurojë emocione mund të jetë ajo mes Tottenham dhe Borussia Dortmund ku të dyja skuadrat do të luftojnë për një vend për të kaluar grupin.

Këto janë të gjitha ndeshjet që do të luhen në orën 20:45.

Grupi E

Liverpool  –  Sevilla

Maribor  –  Spartak Moscoë

Grupi F

Feyenoord  –  Manchester City

Shakhtar Donetsk  –  SSC Napoli

Grupi G

FC Porto  –  Besiktas

RasenBallsport Leipzig  –  Monaco

Group H

Real Madrid  –  APOEL Nicosia

Tottenham Hotspur  –  Borussia Dortmund

COMMENTS

error: Content is protected !!