Shtrëngim duarsh dhe të buzëqeshur, Edi Rama betohet para Ilir Metës - Politiko.al

Shtrëngim duarsh dhe të buzëqeshur, Edi Rama betohet para Ilir Metës

Shtrëngim duarsh dhe të buzëqeshur, Edi Rama betohet para Ilir Metës

Edi Rama dhe Ilir Meta kanë shtrënguar duart dhe kanë buzëqeshur para kamerave gjatë ceremonisë së betimit të qeverisë në Presidencë.

Rama ka qenë i pari që ka shtrënguar duart me presidentin Metën dhe më pas të gjitha ministrat e qeverisë së re.

Ndërkohë, opozita ka kritikuar përzgjedhjet e Ramës në qeveri dhe veçanërisht emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të Ministrisë së Brendshme.

COMMENTS

error: Content is protected !!